Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

Bizi Takip Edin

Google +
reklam"
reklam"

BÜYÜK LOKMA YUT. AMA BÜYÜK LAF ETME.

BÜYÜK LOKMA YUT. AMA BÜYÜK LAF ETME.

Yaşadığımız bu hayat içerisinde her anne babanın olduğu gibi,benimde rahmetli annem liseli yıllarımda bana da nasihatlar ederdi. Bak oğlum bugün belki pek anlayamazsın ama ileride işin gücün olacak aile olacaksın baba olacaksın.sana nasihatım şudur ki bunu asla unutmayasın. Hayatın boyu sakın utanacağın bir şey yapma,her zaman lafta sözde alacaklı olki başın hep dik dura.derdi.

BÜYÜK LOKMA YUT AMA BÜYÜK SÖZ SÖYLEME derdi.

Ben bu nasihatlara hep kulağıma küpe takarcasına uydum,uymaya çalıştım. Bu kısa sözlerden sonra benim asıl anlatmak istediğim ülkemizdeki siyaset ve siyasi partiler. Burada diğer partiler neysede yıllarca içinde bulunduğum ve bulunmaktan da onur duyduğum Cumhuriyetin kurucu partisi CHP. Siyasetçiler toplumun kanaat önderleri ve topluma mal olmuş kişilerdir.Bu bakımdan. Siyasetçiler ağzından çıkacak lafa söze söylemlere çok çok dikkat edip,her sözlerini ölçüp biçip tartıp öyle konuşmalıdırlar. Çünki ağzından çıkan sözleri ölçüp biçip tartmadan konuşurlarsa birgün gelir rakipleri tarafından kendilerine hatırlatılır. Nasıl mı yada ne oldu derseniz hatırlatayım: 31 Mart 2019 yerel seçimleri için Şanlıurfa’nın Siverek ilçesi için MHP’den aday olduğunu açıklayan Sn.Mehmet Fatih Bucak katıldığı bir TV i programında aynen şöyle konuşmuştu. Bir daha Bucak’ın içine bir tane başka parti ile araba görürisem kendileri bilir.Şimdiden kendilerine mezar kazmaya başlasınlar.Biz seçime değil ölmeye geliyoruz hodri meydan babayiğit olan çıksın karşıma demişti. ( Sn.Bucak bu sözlerinin hala arkasında mı.Bu sözleri söylerken MHP adayıydı. Şimdi CHP adayı.CHP dışında başka partiler Sivereğe giremiyecekmi). Sn. Bucak’ın bu söyleminden sonra. Ana muhalefet partisinin sözcüsü Sn.Özgür Özel neler oluyor yaaa. biz seçime mi giriyoruz yoksa savaşa mı giriyoruz diyerek büyük tepki göstermişti. Sn.Bucak aday olduğu MHP’den aday gösterilmedi. Peki sn. Bucak’ın sözlerine büyük tepki gösteren hatta ne oluyor yaa. seçime mi gidiyoruz yoksa savaşa mı diyen.Sn.Özgür Özel bey.ne oldu da CHP’den neden aday gösterdiniz. Hayırdır.CHP siverekte seçime mi gidiyor savaşa mı giriyor ne oldu ne değişti. Eeeee Büyük lokma yut ama büyük söz etme derler.İşte bu sözleri günü gelince rakipleriniz size yedirir. Cumhuriyetin kurucusu partinin kurucularından.Mustafa Kemal,İsmet İnönü ve arkadaşları mezarlarından kalkıpta şöyle baksalar bu kurdukları partiyi kimlere emanet ettiklerini görünce her halde derin derin. Vah Vah vahki ne vah diye içlerini çekerlerdi.

BEYLER EFENDİLER: Her şeyi ben bilirim diyenler,benim bildiğim doğrudur,ben herkesten akıllıyım diyenler: CHP örgütünün düşüncelerine,fikirlerine itibar etmeyenler,sizler oturun oturduğunuz yerde bizler koltuklarımızda oturup sizlerin yerine de bizler düşünürüz diyenler: Sizler sadece bizlerin koltuklarında rahat oturması için çalışın koşturun mücadele edin başka şeylere karışmayın diyenler: Ana muhalefetin asıl amacı iktidar olmak yerine ,ana muhalefetin amacı ülke sorunları ile ilgilenmek yerine parti içi sorunlarla ilgilenip koltuklarını sağlamlaştırma derdinde olanlar: Sizlere sesleniyorum. Yeter yeter yeter düşün bu CHP’nin yakasından. Yeter yeter inin artık bu örgütün sırtına binmekten. Yeter yeter artık ülkenin ikbalinin yerine kendi ikbalinizi düşünmekten. Gösterdiğiniz adayları kapalı kapılar ardında seçer örgüte sormaz dediğim dedik derseniz, sizin amacınızın ülkeyi yönetmeye halka umut olmaya degilde. Sadece küçük olsun benim olsun diyerek partiyi yönetmek olur. Dünyanın her yerinde ana muhalefetin amacı iktidar olmaktır. Oysa gösterdiğiniz ve halktan kopuk adaylarla amacınızın asla iktidar olmak olmadığını göstermektedir. Buda gösteriyor ki: Arkasında örgütün tek vücut olacağı adaylarla değilde tepeden gösterilen adaylarla seçimlere girmeniz sadece iktidarı iktidarda tutmak olur ki: Görünen köy kılavuz istemez derler. Sorunlardan problemlerden kaçarak siyaset yaparak iktidar olamazlar.sadece dedi kodu ile siyaset yaparlar ki buda siyasetin bitişidir. Her seçim dönemlerinde aday belirleme yöntemlerinizle Cumhuriyeti kuran partiyi iktidara taşımak yerine sadece iktidarı iktidarda tutmuş olursunuz. Eğer Cumhuriyeti kuran bu partiye ve bu partiyi kuranlara biraz olsun saygınız varsa: Yeter artık düşün bu CHP’nin yakasından. Siyasetçi ağzından çıkan sözleri iyi düşünüp tartmazsa birgün o sözlerinizle sizi vururlar.

BÜYÜK LOKMA YİYİN AMA BÜYÜK SÖZ SÖYLEMEYİN.

Saygılarımla.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
reklam