Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

Bizi Takip Edin

Google +
reklam"
reklam"

Çetinkaya, “Yemek Kültürümüzü Yaşatalım”

Çetinkaya, “Yemek Kültürümüzü Yaşatalım”

Malatya Profesyonel Aşçılar ve Pastacılar derneği yönetim kurulu başkanı Cumali Çetinkaya, Unutulmaya yüz tutmuş yöresel yemeklerimizin eşsiz tatlarını tüm Türkiye’de bilinir hale getirmek istiyoruz. dedi.

Çetinkaya Açıklamasında şunlara değindi; Son dönemlerde ülkeler için önemli bir gelir kaynağı olan Gastronomi Turizmi’nde ülkemizi büyük bir potansiyele sahip olduğu ortadadır. Malatya Profesyonel Aşçılar ve Pastacılar Derneği olarak büyük bir potansiyele sahip olan mutfağımızı dünyaya tanıtmak en büyük amacımızdır. Unutulmaya yüz tutmuş yöresel yemeklerimizin eşsiz tatlarını tüm türkiyede bilinir hale getirmek tek isteğimiz. Bu amaçla mutfağımızın tanıtımında yerel yönetimlerin desteğine ihtiyacımız vardır. Yöresel yemeklerimizin tanıtımı için organize edilen festival, fuar vs. gibi etkinlikler yerel yönetimler tarafından destek görmüyorsa istenilen sonuca ulaşamayız.

Örnek verecek olursak; UNESCO şehri Gaziantep’te her kesim tarafından desteklenen Gastronomi adına çalışmalar yapılmış olup Dünya’ya ses getirmiştir. Malatya Profesyonel Aşçılar ve Pastacılar Derneği olarak yerel yönetimlerle çalışmaya her daim hazır olup üstümüze düşen bütün görevleri en iyi şekilde yapacağımızın kanaatindeyiz. Buradan yeni seçilen tüm Belediye Başkanlarımızdan talebim zengin bir yöresel mutfaklara sahip olan Malatya’mıza sahip çıkmak.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
reklam