Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

Bizi Takip Edin

Google +
reklam"
reklam"

 • DOLAR
  5,3754
  % 0,73
 • EURO
  6,0779
  % 0,03
 • ALTIN
  214,0497
  % -0,36
 • BIST
  90.528,64
  % -0,94
CHP İl Başkanı Kiraz: AK Parti Bizi Taklit Ediyor

CHP İl Başkanı Kiraz: AK Parti Bizi Taklit Ediyor

Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Enver Kiraz 24 Haziran seçimlerine ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. İktidar partisinin seçim bildirgesini çalarak uygulamaları yaptıklarını ifade eden Başkan Kiraz, “Projelerimizi çalıp eksik uyguluyorlar taklitten kaçınıp gelip milletin iyiliği için doğrusunu öğrenebilirler. 25 Haziran günü seçilirsek Asgari Ücret İki Bin TL (2.000 TL) olacak. Seçim çalışmaları siyasi partilerde Vaatlerle olur ve göreve geldiğin gün veya seçildiğin gün verirsin 2 3 yıl farklı uygulayıp 1 ay kala yaparsan bu seçim rüşvetidir” dedi.

BİZİM PROJERİMİZİ ÇALIP EKSİK UYGULUYORLAR

Başbakan Binali Yıldırım’ın vermiş olduğu müjdelerle alakalı açıklamalarda bulunan Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Enver Kiraz “2015 yılından sorunları çok iyi bir şekilde tahlil ederek toplumun her kesimini ilgilendiren projelerin altına imza atmıştık. Bize zamanında nereden bulunacak, nasıl olacak diyenler bizlerin sözleri üzerine Asgari Ücret arttı. Yine bizim taahhütlerimizden biri olan Taşeron işçilerle ilgili proje İktidar tarafından çalınarak uygulamaya sokuldu son olarak ise emekliye ikramiye. Daha evvel Ülkenin kaynaklarını çaldılar, oyları çaldılar, çalsınlar mutlu oluyoruz halkın yararına ancak Çaldıkları projelerimizi doğru uygulasalar yine sözümüz yok ancak her şey yarım her şey eksik” dedi.

ÇİFTÇİYE MAZOT DESTEĞİ GERÇEK ANLAMDA VERİLMELİ

Çiftçiye verilen mazot desteği resmen dalga geçmektir diyen Kiraz “Verdikleri destek ücreti benzin istasyonuna gidip gelinceye kadar bitiyor. Sen zengine mazot desteği verirken yatlar için konuşursak bu kaynakları çiftçiye de uygulamak lazım. Mazot da ÖTV, KDV çıkartılarak çiftçiye bir sefere mahsus değil sürekli vermek gerekiyor” dedi.

SEÇİM RÜŞVETİ VERİLMEKTEDİR

Kiraz “Çiftçinin borcu almış başını gidiyor faizi ana parayı geçmiş durumda ama sen çiftçiyi, köylüyü, üretim yapan adamı desteklemez de gider zengine yönelik af çıkartırsan bunun adı af olmaz. Sen bir kaç dev firmayı kurtarabilmek adına vatandaşa küfreden iş adamının, yandaş iş adamının borcunu bir günde siliyorsun. 3 yıl, 4 yıl uygulama yapmıyor seçime kısa bir süre kala yapıyorsan buna seçim rüşveti denir. Sen rüşveti bile yanlış kişilere veriyorsun. Borçlar ertelenmeli ancak herkese adil davranılmalı adaletli ve eşit davranılmalı. Çiftçinin suçu nedir. Amaç suçu devşirip 4 yıl boyunca vatandaşın sırtına binmektir” dedi.

SEÇMENE HAKARET EDECEK KADAR UKALALAŞTILAR

Cumhur ittifakında Erdoğan’a oy verip Vekil seçiminde başka partilere yapılan Sadettin Köpek benzetmesine ilişkin açıklamalarda bulunan Kiraz ” Edep ve adap aşılmıştır, seçmene hakaret edecek kadar ukalalaşmışlardır. Şimdiye kadar vekillerin çalışmasına potansiyeline bakmayan vatandaş Tayyip Erdoğan’a oy vermişlerdir. Şimdi seçimler ayrı olduğundan millete hakaret edecek kadar küçülmüşlerdir. Çünkü seçimleri kaybedeceklerinin farkındalar” dedi.

İTTİFAK TÜRKİYE’NİN İTTİFAKI

Çok önemli bir ittifak kurduklarını ifade eden Kiraz “Bütün renkleri içimizde barındırıyoruz. Toplumun her kesimini kucaklıyoruz. İktidar partisi milletvekilinin açıklamaları yaşadıkları travmanın dışa vuruşudur. Artık gerçekleri görüyorlar. Malatya Milletvekillerinin elinden yaka silkiyor. Belediye başkanının çalışmalarını katkılarını görüyorlar, İl Başkanının çalışmalarını görüyorlar oy vermem diyorlar. O da Milletvekilinin ukalalaşmasına neden oluyor. Gerçek şu k i bunlar gidiyor” dedi.

 1. ÜNİVERSİTE HAYAL KIRIKLIĞI

Kiraz “İkinci bir üniversiteye ihtiyaç var mı ? var. Üniversiteler önemli bilim yuvalarıdır, şehrin önünü açıp ekonomiye katkı sağlar ancak ikiye bölmek başarı veya müjde değildir. İnsanları kandırıp göz boyuyorsunuz. İkinci bir üniversite istenmesinde ki amaç Malatya’ya gelen sayı kırk bin iken seksen bine çıkarmaktır. Ekonomiye katkı sağlamaktadır. Gurur duyacağımız işler yapan yeni bir üniversiteyi beklerken sen milletin cebine göz dikip kazancı bölüyorsun adına da müjde diyorsun. Bunu adı Halkla dalga geçmektir” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
reklam