Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

Bizi Takip Edin

Google +
reklam"
reklam"

 • DOLAR
  6,1795
  % 2,81
 • EURO
  7,0729
  % 2,83
 • ALTIN
  235,7238
  % 0,17
 • BIST
  90.185,99
  % 1,64
FARKLILIKLARIMIZ ZENGİNLİĞİMİZDİR

FARKLILIKLARIMIZ ZENGİNLİĞİMİZDİR

Siyasi partiler demokrasimizin olmazsa olmaz unsurlarıdır.İster parlamenter sistem olsun, isterse başkanlık sistemi olsun, bu sistemle yönetilen her ülkelerde seçimler olur. Bizim ülkemizde şuan seçim atmosferinde olup siyasi partiler seçim çalışmasını yapmaktalar.
Ben ülkemizdeki seçim çalışmalarını izledikçe inanınki içim acıyor. Öyleki: bu ülkeye, bu cennet vatana yapacaklarını, halkın refah seviyesini yükselteceklerini, adaleti, özgürlükleri, hukukun üstünlüğünü geliştireceklerini anlatacaklarına ve bizim halkımız her şeyin en iyisine layık diyeceklerine, bir birlerine hakarete varan bir birlerine seviyesizce sözler söyleyip halkı ayrıştırıp kamplaştırdıklarını unutuyorlar.
70′ li 80′ li yıllarda futbol maçlarına giderdik.Aynı mahallede oturan arkadaşlarla takımlarımızın maçlarına kol kola aynı arabada gider, stada varınca da kendi takımımızın türbinlerinde yerimizi alır maçımızı izlerdik. Maç bitince yenilen yenilmiş, yenen yenmiş stadtan çıkar yine aynı arabalara biner mahallemize gelirdik. Hatta birbirimizle şakalaşır yemeğine, tatlısına iddialara girer güle oynaya evimize gelirdik.Bu hep böyle olurdu yıllarca.hatta kulüp başkanları maçlardan önce bir birlerini yemeğe götürür taraftarlarına dostluk mesajları verirlerdi.
Ne zamanki kulüplerin başına futboldan anlamayan yada futbolu rant olarak gören, futbolun bir oyun oldugunu bilmeyen başarısız kişiler gelince futbol izlenemez duruma geldi. Öyle ki kendi başarısızlıklarını kapatmak için, kışkırtıcı, ayrıştırıcı ve bölücü mesajlar vermeye başladıklarında. dün kol kola maçlara gidenler birden bire birbirlerine düşmanca bakar oldular. Öyleki tüm bunların sebebi başarısız ve futboldan anlamayan başkanların ve yöneticilerin demeçleri söylemleri yüzünden olmuştur. Şimdi aynı söylemleri demeçleri siyasi parti başkanlarından ve yöneticilerinde görüyorum. Ülkemizde siyaset yapan saygı deger siyasi parti başkanları. Futbol nasıl ki bir yarış ve bu yarışın sonunda bir kulüp şampiyon oluyorsa; partilerde iktidar olmak için yarışır sonunda bir parti iktidar olur.
Diyorum ki: geçmişteki futbol maçlarını şöyle bir hatırlayın o günkü taraftarları hatırlayın.sonra bugün futbolun ne hale geldiğini düşünün. Futbolu bu hale başarısız yöneticilerin ayrıştırıcı, bölücü, kutuplaştırıcı söylemlerinin getirdiğini sakın unutmayın.Bu yüzden lütfen söylemlerinize dikkat edin.futbol tabiriyle bir birinize gol attığınızı sanarak bölüştürücü ayrıştırıcı. Kamplaştırıcı söylemlerden uzak durun.Projelerinizle, programlarınızla yarışın. Bizler bu cennet vatanda bir kilimin desenleri renkleri gibiyiz. Renlerimizi desenlerimizi bozmayın.
BU VATAN HEPİMİZİN.BAŞKA VATANIMIZ YOK. Saygılarımla.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
reklam