Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

Bizi Takip Edin

Google +
reklam"
reklam"

 • DOLAR
  6,0883
  % 1,29
 • EURO
  6,9552
  % 1,12
 • ALTIN
  232,1736
  % 0,15
 • BIST
  88.734,76
  % 1,83
“Hedefimiz Türkiye’yi ve ekonomimizi büyütmektir”

“Hedefimiz Türkiye’yi ve ekonomimizi büyütmektir”

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Türkiye Esnaf ve Sanatkârlar Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, Malatya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı ve TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Oğuzhan Ata Sadıkoğlu’nu ve meclis üyelerini ziyaret ederek istişarelerde bulundular.

Malatya TSO Başkanı Sadıkoğlu, “Seçimlerimizi tamamladık. Artık hep birlikte Malatya için çalışma vakti. Malatya’yı hak ettiği yere çıkaracağız. Bakanımız, valimiz, milletvekillerimiz ve belediye başkanlarımız ile birlikte Malatya için koşacağız. Sayın Başkanımız Rıfat Hisarcıklıoğlu’na şükranlarımı sunuyorum. TOBB Yönetim Kurulu’nda bize görev verdi. Doğu Anadolu Bölgesi ve Malatya’yı temsil edeceğim. Tekrar kendisine teşekkür ederim” diye konuştu.

TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu da, “Malatya kayısının tescillendiğini hatırlatarak, bunun kayısının markalaşması yolunda çok büyük bir adım olduğunu ve lisanslı depoculuk konusunda atılan imzanın da Malatya’nın ekonomisine önemli bir katkı sağlayacağını kaydetti.

Türkiye’de kuru kayısı lisanslı depoculuğunun bir ilk olduğunu ve bunun imzasının da Malatya için atıldığını belirten Hisarcıklıoğlu şöyle konuştu:

“Depo kirası sıfır olacak şekilde burada ürünlerin depolanacak. Ürünlerin burada hijyenik şartlarda ve bozulmayacak şekilde saklanacak. Buradan alınacak belge dünyanın her tarafında geçerli olacak. İhtiyacınız olduğunda sadece kağıdı satacaksınız. Modern tarım toplumlarında olan mekanizma burada da olacak. Artık Malatya kayısımız tescilli biliyorsunuz. Kayısının marka olması için bu büyük bir adımdı. Marka olmadan para kazanamazsınız.”

Hisarcıkoğlu, “Önümüzdeki dönemde Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğine katkı vermek üzere uzun zamandır Doğu Anadolu’da bir kardeşinizi yönetime aldık. Oğuzhan başkanımızla birlikte inşallah önümüzdeki 4 yıl gerek Türkiye’ye, gerek Malatya’ya, gerek Doğu Anadolu’ya beraber hizmet edeceğiz. Hayırlı uğurlu olsun” şeklinde konuştu.

TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu daha önce Malatya’ya TOBB olarak bir imam hatip lisesi kazandırdıklarını belirterek, yine Bakan Tüfenkci’nin araya girmesi ve gayretleriyle bir de meslek lisesi sözü verdiklerini söyledi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık da, TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’nun, Malatya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Oğuzhan Ata Sadıkoğlu’nu, TOBB yönetimine almasıyla Malatya’yı onurlandırdığını belirterek, şunları kaydetti:

“Malatya TSO başkanlığına seçilen Oğuzhan Ata Sadıkoğlu’nu ve yönetimini tebrik ediyorum. Çok genç ve dinamik bir kadro olduğunu biliyoruz. Onun azmi ve kararlığı Oğuzhan Ata Sadıkoğlu’nu tanıdığım andan itibaren o azim ve kararlılık demokrasinin neticesini seçim sonuçlarını alarak ve sonrasında TOBB yönetim kuruluna girerek taçlanmasına vesile olmuştur. Ben bu azim ve kararlılık içerisinde olan Malatya TSO başkanımıza ve yönetim kurulu üyelerine bu enerjilerini Malatya ile birlikte sinerjiye dönüştürmelerini ve ekonomiye katkıda bulunacak sanayileşmenin önünü açacak projelerle biz siyasileri hiç boş bırakmadan projelere boğmalarını canı gönülden istiyorum. Malatya ekonomisini ve sanayisini güçlendirmek adına çok önemli adımlar beraberce bundan sonra atacağız.”

Bakan Tüfenkci ise, “Türkiye Odalar ve Borsalar birliği Başkanımız Türkiye için önemli değerlerden birisi. Gerek zor zamanlarda yaptığı görevlerle, gerekse oda ve borsa camiasına kazandırdığı kimlikle, yine Türkiye’de birçok odanın kendi kimliğini oluşturma noktasında hem kurumsal anlamda destek veren aynı zamanda bilgeliği ile yol gösteren çok değerli bir kardeşimiz” ifadelerini kullandı.

Türkiye’nin ekonomik anlamda zor süreçten geçtiğini belirten Bakan Tüfenkci, “Bu süreçte Cumhurbaşkanımızın liderliğinde ve başbakanımızın yerinde aldığı kararla Türkiye’yi ciddi anlamda düzlüğe çıkardı. Bu dönem içerisinde özel sektörünün önünü açma adına önemli kararlar alındı. Yine bu dönemde çok önemli reformlara imza attık. Bütün engellere rağmen, bütün terör saldırılarına rağmen, Türkiye 7.4 büyümeyi yakalamışsa, seçimlerin yaklaşması ile birlikte döviz üzerinde Türkiye’yi sıkıştırmaya çalışanlar inşallah 24 Hazirandan sonra milletimizin vermiş olduğu kararla mahkum olacaklar. Türkiye yeni bir yola girmiş olacak. Hedefimiz Türkiye’yi ve ekonomimizi büyütmektir” dedi.

Daha sonra Malatya TSO Başkanı Sadıkoğlu, TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu’na kayısı hediye ederken, Hisarcıklıoğlu ise Sadıkoğlu’na plaket takdim etti.

Toplantıya, Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Elazığ TSO Asilhan Arslan, Başkanı Malatya TSO Meclis Başkanı Hasan Özkan, yönetim kurulu ve meclis üyeleri katıldı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
reklam