Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

Bizi Takip Edin

Google +
reklam"
reklam"

HER KUL’A HELAL, MÜSLÜMAN’A HARAM

HER KUL’A HELAL, MÜSLÜMAN’A HARAM

Bugün yazıma Osmanlı döneminde Bursa’da yaşandığı anlatılan bir hikâye ile devam etmek istiyorum. Burada hikâyenin özetini yazacağım. Bursa’da zamanında bir zat bir çeşme yaptırır. Çeşmenin başına da bir kitabe ekler.
HER KULA HELAL, MÜSLÜMAN’a HARAM. Bu haber Sultan’a gider. Adam yaka paça saraya getirilir. Padişah adamı azarlar boynunu vurun der. Adam başı önünde delilim var. Lakin ispat ister diye söylenir.
Padişah eeee söyle bakalım nedir delilin der. Adam Padişahım herhangi bir havradan(sinegog) bir hahamı tutuklayın der. Haham tutuklanır. Tüm azınlıklar ayaklanır. Bu ne zulüm diye Padişah’a dünyanın dört bir yanından baskılar gelir. Haham bırakılır. Sonra bir kiliseden bir papaz tutuklanır. Yine aynı ayaklanmalar aynı baskılar olur. Papazda bırakılır. Padişah eee sonra der. Adam bu seferde Bursa’nın en sevilen imamını tutuklayın der. Ulu caminin en sevilen imamı tutuklanır.
Bir Allah’ın kulu bir söz kelam etmedikleri gibi, kim bilir ne halt etti ki tutuklandı. Vah vah acırım bunun arkasında kıldığım namazlara diye halk söylenir durur. Adam Padişaha döner gördünüz mü devletlum şimdi söyleyin helal midir der? Padişah; hava bile haram hava. Burada sözüm tüm siyasi partileredir. Ülkeyi yönetmek için siyasi çalışmalar yapar. Meydanlarda birbirlerinizi ala bildiğinizce eleştirir. Birbirlerinizle yarışırsınız. Yarışmayacağınız tek konu, VATAN, ÜLKE’dir.
Milli davalarda tek yürek tek ses olmalısınız. Devletlerin birbirleri ile dostluğu asla olmaz. Sadece karşılıklı çıkarları, menfaattarı olur. İlişkileri hep bu düzeydedir. İşte bu yüzden diyorum ki: Türk askerinin başına çuval geçirilirken, terör örgütü PYD ye 5000 tır silah verilirken Bakanlarımıza, bürokratlarımıza yaptırım uygulanırken, iç çekişmeleri bir kenara bırakmaz, Tek yürek Tek vücut, tek ses olmazsanız evet, tek yürek tek ses olmazsanız aldığınız her nefes, içtiğiniz su HARAMDIR. Bizim başka gidecek yerimizde Vatanımızda yok. UNUTMAYIN. Saygılarımla.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
reklam