Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

Bizi Takip Edin

Google +
reklam"
reklam"

İspendere İçin 4 Milyon Gerekli

İspendere İçin 4 Milyon Gerekli

Malatya’nın sağlık turizmine büyük katkı sağlayacak olan İspendere İçmeleri’nin eksikliklerinin giderilmesi ve tam kapasite hizmet verebilmesi için 4 Milyon TL’ye ihtiyacı olduğu öğrenildi.

15 MİLYON HARCANDI

Malatya’da Geleneksel ve Tamamlayıcı tıpta önemli bir destek sağlayacak İspendere İçmeleri, hem şifa merkezi, hem de geleneksel ve tamamlayıcı tıp alanında eğitim merkezi konumu taşıyacak olması nedeniyle büyük önem teşkil ediyor.

Battalgazi Belediyesinin büyük destekleri ile ayağa kaldırılan içmelere şuana kadar 15 milyonluk yatırım yapılmış durumda. Yatırımların tamamlanması ve içmelerin tam anlamıyla hizmete girmesi ise 4 Milyon TL civarında bir paraya bağlı.

ŞİFA DAĞITACAK

DAP İdaresi, Kültür ve Turizm Bakanlığı, İnönü Üniversitesi, Orman Su işleri Bakanlığı ve Battalgazi Belediyesi tarafından ortak olarak yürütülen proje kapsamında içmelerde hamam, havuz, kafeterya, çocuk parkları, gezi havuzları, su içme alanları ve sosyal donatı alanları, otel hizmetler gibi birçok hizmete ev sahipliği yapacak. Ayrıca İçmelerde, iç hastalıkları grubunda yer alan börek taşları, parazit, sindirim sistemindeki problemlerin giderilmesi noktasında şifa dağıtmaya devam edecek.

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
reklam