Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

Bizi Takip Edin

Google +
reklam"
reklam"

 • DOLAR
  6,4092
  % 1,51
 • EURO
  7,5117
  % 1,76
 • ALTIN
  247,6444
  % 0,03
 • BIST
  94.828,06
  % 0,51
Malatya Büyükşehir Belediye MOTAŞ

Malatya Büyükşehir Belediye MOTAŞ

Bu vilayette yaşayan bir vatandaş olarak belediyemizin yaptıklarına bakınca inanınki şaşırıp kalıyor. Ne yazayım ne söyleyeyim inanınki bilmiyorum.

Mesela. Malatya Büyükşehir bünyesinde olan MOTAŞ var. Herkesin bildiği gibi MOTAŞ’ın görevi şehir içi ulaşımı organize etmek ve halkın ulaşım ihtiyacını karşılamak. Peki; bu MOTAŞ ne yapıyor.
15 Temmuz kanlı darbe girişiminin olduğu, halkın bu darbeye karşı sokaklarda olduğu, göğsünü siper edip sokaklara indiği günlerde MOTAŞ taşıma ücretine zam yapıyor. Halktan tepki gelince de yok efendim daha önce alınmış bir karar diye geçiştirip zamlar uygulamaya konuluyor. Eeeee nasılsa halkın derdi vatan zamları düşünecek gün gün değil.

MOTAŞ sonra ne yapıyor.
Tekrar zam yapmak için zamanı ve zemini bekliyor.
Ülkemizin Ortadoğu’daki yaşanan olayları. Askerlerimizin vatan millet için canını seve seve vererek büyük bir mücadele verirken, hepimizin bildiği ve hepimizin vatan evlatlarına sabahlara kadar dualar ettiğimiz AFRİN operasyonunun olduğu dönemi fırsat bilip MOTAŞ taşıma ücretlerine %65 oranında yine zam yapıyor.( mesela daha önce emeklilerin tasıma ücreti 1.30.tl iken şimdi 2.15 tl oluyor).
Burada aklıma bir deyim geldi, halk arasında da çok kullanılır.

KURT DUMANLI HAVAYI SEVERMİŞ.
MOTAŞ bununla da yetinmiyor.
Hani görevi halkın ulaşım ihtiyacını karşılamak olan MOTAŞ her türlü alt yapıyı hazırladıktan sonra neler mi yapıyor? Sefere çıkan arabaların önünde, yanında ÖZEL HALK OTOBÜSÜ yazıyor.

Bunun için özellikle merkez durakta bekleyip baktım ki, iki saat içinde MAŞTİ istikametine giden ve gelen otobüslerden beş otobüsten dört tanesi özel halk otobüsü.

Burada ister istemez insanının aklına şu soru geliyor.
Siz bu zamları yapıp alt yapısını yapıp her şeyi hazırlayıp mı özel halk otobüslerini devreye soktunuz? Yoksa büyük bir zaruretten mi?
Madem şehrin ulaşım hizmetlerini özel halk otobüsü ile çözüyorsunuz o zaman MOTAŞ’ın görevi sadece şehrin ulaşım koordinasyon müdürlüğü olarak düzenlensin. Belediyemizde taşıma işinden tamamen elini çeksin ki zarar etmeye. Çünkü aynı güzergâha doğru giden 5 araçtan 4’ü özel halk otobüsü olunca burada belediyenin araçları tabi ki zarar eder.

Tüm bunlar olunca tüm bu çalışmalar olup hayata geçince.
Sayın büyükşehir belediye başkanımız AHMET ÇAKIR”ın haberi yok dememiz biraz SAFLIK OLURMU NE DERSİNİZ.
SAYGILARIMLA.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
Ali Ekber Kaya

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
reklam