Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

Bizi Takip Edin

Google +
reklam"
reklam"

“Milli Görüş’e ,Ters Siyaset Anlayışı Tahliye Ediliyor”

“Milli Görüş’e ,Ters Siyaset Anlayışı Tahliye Ediliyor”

Yeniden Refah Partisi, Mahkeme kararı ile tahliye kararı alınan ve bu karara uymadığı gerekçesiyle hukuki yollar ile boşaltılması kararlaştırılan saadet partisi binasını tahliye edilmesine yönelik eleştirilere açıklama getirdi

Açıklamada tepkilerin siyasi bir algı yaratmak amaçlı olduğu ifade edildi. 

Açıklama Şöyle; Bugün gerçekleştirilen zorunlu ve tamamıyla hukuki tahliye işlemine gösterilen tepkiler maalesef bir siyasi algı oyunudur.denildi.

Saadet Partisi bundan “tam 6 ay önce” kesinleşen mahkeme kararıyla, binayı hukuken tahliye etmek zorunda olduğunu öğrenmiştir. Bu olay tamamen hukuki ve haklı bir sürecin sonucudur. Ortada iddia edildiği gibi bir mağduriyet yoktur.

Bugün burada, değişen dünya koşullarını doğru okuyup, Türkiyemizin geleceği için pozitif ve yapıcı bir biçimde, Milli Görüşün ruhuna, prensiplerine uygun bir siyaset yapmayı terk edip, günlük, sert üsluplu, yıkıcı bir siyaset yapmayı tercih eden Saadet Partisi’nin Milli Görüş prensiplerine uygun olmayan siyaset anlayışı tahliye ediliyor.

Biz geçmişimizin hatırına 6 ay önce elde ettiğimiz tahliye hakkına rağmen, Saadet Partisi yetkililerinden gelen özel rica üzerine, 31 Mart Mahalli İdareler seçiminin geçmesini bekledik.

Ancak, 1 nisan 2019 tarihinde binayı boşaltmayı taahhüt eden, tarafımıza parti yetkilileri tarafından imzalı “taahhütname” sunan  Saadet yetkilileri bizi şaşırtmadılar.

Tamamen haklı, hukuki bir Yasal işlemi dahi siyasi şova dönüştürmeyi tercih ettiler..
Milli Görüş siyasetinin temeli ahlaktır, ahlak sahibi Milli Görüşçü insanların sözleri, taahhütleri senettir.  Sözünde durmak Müslümanlığın şiarıdır.

Bu bina Refah partisinin iktidarına ev sahipliği yaptı, bundan böyle de Milli Görüşün ruhuna uygun bir şekilde, Milli Görüş prensipleri doğrultusunda çalışan, Türkiye sevdalılarına hizmet binası olacaktır, tarihindeki şanlı günlere yeniden şahitlik edecektir.

4 ay önce imzaladıkları tahliye taahhütnamesinden hiç bahsetmeden bu yaşananları siyasi malzemeye dönüştürüp,  buradan kendilerine siyasi ikbal bekleyenlerin kucağında Erbakan resmi olsa da, siyasetlerinde Milli Görüşten eser kalmamıştır.

Tüm iyi niyetimizi suiistimal eden,  Saadet yetkilileri imzaladıkları taahhütnamenin gereğini de yapmadıkları için, bundan tam 6 ay önce elde ettiğimiz tahliye hakkımızı bugün kullanmak durumunda kaldık.

Bir kez daha üzerine basarak ifade ediyoruz ki; bugün Saadet Partisi’nin Milli Görüş prensiplerine uygun olmayan siyaset anlayışı tahliye ediliyor.

Bu olayın tüm Milli Görüşçülere, Milli Görüş Hareketi’ne ve aziz milletimize hayırlar getirmesini diliyoruz”. denildi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
reklam