Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

Bizi Takip Edin

Google +
reklam"
reklam"

SPORDA MALATYA’nın DEĞERLERİ

SPORDA MALATYA’nın DEĞERLERİ

Bugün siyasetten uzak hatta belediye başkanlık seçimlerinden uzak futbolda Malatya,Malatya’nın gerçeklerini anlatmak istiyorum.

Aynı gazetede olmaktan büyük gurur duydugum spor yorumları yazan sevgili SAİD YALÇIN’dan özür dileyerek E.Y. Malatya sporla ilgili birşeyler yazmak istedim.

Tabiki sn.Said kardeşim gibi teknik taktik konuları ilgili değil yazacaklarım.

Bu tür konuları zaten sn.Said kardeşim yazıyor.
Ben Malatya’lıların Malatya değerlerine ne kadar önem verip vermediklerini biraz olsun anlatmaya çalışacağım.
Sporla ilgilenen herkesin bildiği gibi E.Y. Malatya spor teknik direktörü sn.Erol Bulut istifa edip gitti.
Sezon sonuna kadar takımın başına Malatya’mızın değeri olan Ali Ravcı getirildi yönetim tarafından.

Diyorumki:
Bizler neden kendi değerlerimize sahip çıkmıyor,bizler neden kendi değerlerimize dışardan getirdiğimiz bir hocaya gösterdiğimiz kadar önem ve değer vermiyoruz.

Bunu anlamış değilim.

Sezon başında kulüp yöneticileri tarafından takımın başına dışarıdan bir teknik direktör getiriliyor.gerekli sözleşmeler imzalanıyor.hatta cezai maddelerde konuyor. Sonramı sonrada işler iyi gitmeyince ya sözleşmesi fesh edilip cebinede paralar konarak yollar ayrılıyor.
Sonra evet sonradaaa.

Hadi Ali Ravcı gel takımı sezon sonuna kadar çalıştır,maçlara hazırla çünki sen bizim evladımız sen Malatya’lısın diyerek görev veriyoruz.

Sn.Ali Ravcı hocada yüreğinde Malatya sevdası olduğundan para pul pazarlığı yapmadan kibir yapmadan elini değil gövdesini taşın altına koyarcasına bir asker komutu gibi görerek başüstüne komutanım der gibi görevi kabul edip çalışmaya başlıyor.

Buradan tüm Malatya kamuoyuna ve E.Y. Malatya spor idarecilerine seslenmek istiyorum:
Biz neden kendi değerlerimize sahip çıkmıyor ve biz neden başkalarına gösterdiğimiz önemi ehemmiyeti kendi insanımız içinde göstermiyoruz.
Bana göre futbolda Malatya’mızın iki kıymetli değeri var.

Biri sn.Ali Ravcı

Diğeride: Yeşilyurt belediye sporu kendi gurubunda şampiyon yapıp 3.lige çıkma mücadelesi veren sn.Hayati Palancı hocalarımız.

 

Buradan E.Y. Malatya spor kulüp yöneticilerine seslenmek istiyorum.:
Dışarıdan hoca getirip sonrada başarı gelmeyince cebine paralar koyarak gönderdiğiniz hocalara gösterdiğiniz sabır ve tahhamülü kendi hocalarımızada göstererek E.Y. Malatya sporun başına Sn.Ali Ravcı ve Sn.Hayati Palancı hocaları getirerek takımı bu iki değerli hocalara teslim ediniz diyorum.

Dışardan getirdiklerinizin ilk hedefi alacağı parasıdır. Eğer işler kötü gidince de amannnn diyerek çekip giderler.
Ama dediğim gibi bu takımı Malatya’mızın değeri olan bu hocalarımıza teslim ederseniz bu kıymetli hocalar parayı pulu düşünmeden yüreklerini ortaya koyarak başarıya ulaşmak için mücadele ederler. Çünki her ikisinin yüreğinde de Malatya sevdası vardır.
Çünki bu iki kıymetli hocalar şunu iyi bilirler:

HER KUŞ KENDİ SÜRÜSÜ İLE UÇAR.

Saygılarımla.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
reklam