Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

Bizi Takip Edin

Google +
reklam"
reklam"

 • DOLAR
  5,3754
  % 0,73
 • EURO
  6,0779
  % 0,03
 • ALTIN
  214,0497
  % -0,36
 • BIST
  90.528,64
  % -0,94
Tarçın ve Limon Mucizesi

Tarçın ve Limon Mucizesi

Tarçın limon suyu karışımının çok güçlü bir cilt temizleyicisi olduğu bilinmektedir. Daha yeni canlanmaya başlayan sivilcelerin söndürülmesi için muhteşem bir bileşik olduğu bilinmektedir. Sadece cilt için değil vücut için de çok iyi bir temizleyicidir. Limon tek başına harika bir antioksidan iken tarçın limon ikilisinin etkisini varın siz düşünün.
Şimdi tarçın limon ikilisinin gücünü gelin birlikte görelim. Vücuttaki ve yüzdeki sivilcelerin hafifletilmesi için limon suyu ve tarçından oluşan bir maske uygulanırsa çok kısa sürede etkisini gösterecektir. Bunun için bir çay kaşığı tarçına birkaç damla limon suyu sıkarak biraz ezmek gerekmektedir. Karışımı hazırlarken dikkat etmemiz gereken en önemli konu kıvamıdır. Tarçın ve limon suyundan oluşan karışımın kıvamının çok cıvık veya çok katı olmaması gerekir. Mutfakla uğraşanların meşhur bir benzetmesi vardır; kulak memesi kıvamı… İşte karışımımızı tam da bu kıvama getirdiğimizde etkisini çok iyi göreceğimizden emin olabiliriz.
Cildin yenilenmesi ve onarılması işlemi gece saatlerinde gerçekleşmektedir. Bu yüzden karışımımızı gece yatmadan önce, tıpkı bir merhem sürer gibi sivilcenin üzerine uygulayarak sabaha kadar bekletelim.
Karışım ilk uygulandığında hafif bir yanma yapacaktır. Bu durum çoğu zaman alerjik ciltlerde meydana gelebilmektedir. Eğer alerjik bir cildimiz varsa karışımımızı cildimize sürüp sabaha kadar saatlerce bekletmeyebiliriz. Bu tür hassas ciltlerde yarım saatlik bir uygulama da yeterli olabilmektedir. Yeni oluşan sivilceler de bu işlem bir iki günlük bir uygulamadan sonra etkisini gösterecektir. Ama sivilcelerimiz çok sayıdaysa ve birkaç gün önce belirmişlerse, sivilcelerin sönmesinden sonra cildimizde meydana gelebilecek renk değişimlerini önlemek için aynı uygulamayı birkaç gün arka arkaya yapabiliriz.
Anlaşıldığı üzere bu karışım sadece sivilceler de değil cildimizdeki renk değişimlerinde ve lekelerde de çözüm olabilmektedir. Belli bir yaştan sonra kadınların ellerinde ve yüzlerinde beliren çil ve benzeri lekeleri bu yöntemle hafiflete bilmekteyiz. Etkisini bu kadar çok gösterebilen, maliyeti düşük ve hazırlaması da bir o kadar kolay karışımı, pahalı sivilce ve cilt kremlerinin yerine artık düşünebiliriz. Unutulmaması gerekir ki en güzel çözümler doğadadır ve doğa bizim en güvenilir dostumuzdur…

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
reklam