Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

Bizi Takip Edin

Google +
reklam"
reklam"

 • DOLAR
  5,3754
  % 0,73
 • EURO
  6,0779
  % 0,03
 • ALTIN
  214,0497
  % -0,36
 • BIST
  90.528,64
  % -0,94
Üst Kurula 23 Aday Adayı!

Üst Kurula 23 Aday Adayı!

AK Parti tarafından aday adayı mülakatları tamamlandı. Türkiye genelinde 2 bin 100 kişi üst komisyona sevk edilirken, Malatya’da ise 23 kişinin üst komisyona sevk edildiği öğrenildi.

 

SON AŞAMAYA GEÇİLDİ

Türkiye genelindeki aday adayları ile ilgili açıklama yapan AK Parti SKM BAŞKANI Ali İhsan Yavuz toplamda 2100 kişinin üst kurula sevk edildiğini açıkladı. Malatya’da ise 23 aday adayının üst kurula sevk edildiği öğrenildi. AK Parti’de Malatya Milletvekili aday adaylarının başvurularını tamamlamasının ardından geçtiğimiz hafta sonu temayül heyecanı yaşanmıştı. Temayül sonrasında ise Malatya’dan giden 74 aday adayının yaklaşık bir gün süren mülakat süreci bitti. Adaylar mülakat için Genel Merkezde oluşturulan komisyon karşısında ter döktü. Mülakat sonrasında aday belirleme sürecinde yeni aşamaya geçiliyor.

 

23 İSİM ÜST KOMİSYONDA

Seçim takvimin sıkışık olması nedeniyle daha önce açıklanan ara komisyonun gerçekleşmeyeceği öğrenildi. Komisyonun raporları doğrudan, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Başkanlığındaki üst komisyon tarafından değerlendirilecek. Komisyonlar, Malatya’dan Milletvekili sayısının 3 katı aday adayını üst kurula bildirecek. Böylece Malatya’da 6 Milletvekilliği için müracaat eden 74 aday adayından 18’inin ve mevcut Milletvekillerinin ismi Erdoğan’ın önüne gidecek. Üst komisyon mülakat komisyonlarının raporlarının yanı sıra teşkilatlarda gerçekleştirilen temayül sonuçlarını da değerlendirecek.

 

İLK 14 İSİM ŞÖYLE:

Kesin olmayan bilgilere göre; Malatya’da üst komisyona sunulan ilk 14 isim şöyle:

1-Bülent Tüfenkçi

2-Öznur Çalık

3-Taha Özhan

4-Nurettin Yaşar

5-Mustafa Şahin

6-Ahmet Çakır

7-Hilal Acı

8-Hakan Kahtalı

9-Bayram Taşkın

10-Aynur Oğuzhan

11-Nedim Durgungül

12-Vahit Atalan

13-Ufuk Önalan

14-Cemal Akın

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
reklam